Oblodzone drogi powiatowe

Dzwoniliśmy dziś do Starostwa powiatowego we Wschowie z informacjami o oblodzonych drogach powiatowych.

Te widoczne na zdjęciach to np. droga ze Sławy na Łupice. Otrzymaliśmy informację że jednostka była w niedzielę i zajmowała się tą drogą ale z uwagi na nowy sposób odladzania nawierzchni nie został odpowiednio przygotowany roztwór, który jest za to odpowiedzialny. Od tego roku Starostwo inaczej rozwiązuje temat oblodzenia nawierzchni dróg. Droga nie jest posypywana solą czy piachem lecz jest polewana specjalną solanką (roztworem odpowiednim do rozpuszczenia pokrywy lodowej) Ta solanka jest obecnie w fazie testów i badane są niezbędne rozcieńczenia preparatu w odpowiednich temperaturach. Zgłosiliśmy więc że rozcieńczenie stosowane w niedzielę jest niewystarczające i nie rozwiązuje problemu. Zostaliśmy poinformowani , że starostwo już nad tym pracuje i odpowiednia mieszanka ma się pojawić już dziś.

lo.jpglo1.jpg