Mistrzostwa Europy we Wrocławiu

Mistrzostwa Europy we Wrocławiu w Piłkarzyki odbyły się w Hotelu Jasek gdzie było ok. 40 stołów niemieckich Ullrich,

Sale turniejowe były podzielone na dwie części - pierwsza to była Main Arena w której znajdowała się większość stołów (ok. 25-30), natomiast pozostałe stoły znajdowały się w Final Arenie czyli w miejscu gdzie były rozgrywane najważniejsze mecze - półfinały/finały. Graczy którzy brali udział w turnieju było około 220. Cały turniej był podzielony na konkurencje (w 2 startowali nasi Mistrzowie ze Śmieszkowa Konrad i Karol - z czego pierwszą konkurencję rozgrywali już o godz. 15:00 (mniej więcej wtedy startował cały turniej, który trwał aż do niedzieli) i brali w nim udział gracze nawet z ilością punktów w rankingu przekraczającą barierę amatorów czyli byli to semi-pro (średniozaawansowani) natomiast zawodnicy z innych krajów europy mogli brać udział w tej konkurencji pod warunkiem, że nie przekroczyli progu punktów powyżej tytułu amatora przez co okazało się, że konkurencja Double Rookies (Pary amatorskie) tak naprawdę była o wiele trudniejszym wyzwaniem dla nas ze względu na zawodników polskich grających na tak wysokim poziomie, którzy brali w niej udział. Kalkulujemy że +/- 50 par brało udział w tej konkurencji i niestety nazzym nie udało się dostać na wyższą pozycję. Natomiast co do drugiej konkurencji rozgrywanej od 17 godziny czyli Novice double (Pary novice) nasza para zajęła 14 miejsce na ok. 26 par gdyż w tej konkurencji brało udział mniej graczy grających na dużo wyższym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc nie spodziewaliśmy się tego, że udział w naszych konkurencjach wezmą zawodnicy o wiele lepsi, którzy w sumie raczej nie powinni w nich zagrać. Co do samego turnieju to był on bardzo dobrze zorganizowany i wielu zawodników prezentowało wysoki poziom gry. M.in. na turnieju pojawili się jedni z najlepszych graczy na świecie tacy jak Mateusz Fudala - aktualny Mistrz Świata. Pojawiła się też Mistrzyni Polski. Naszym zawodnikom gratulujemy i w nowym sezonie życzymy samych zwycięstw!

me2.jpg