Sierż. szt. Marek Łaszczyński wyróżniony

przewodnik psa służbowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wschowie wyróżniony przez Wojewodę.

W sytuacjach trudnych są odważni, nie tracą opanowania, wiedzą jak zareagować, a przede wszystkim chcą pomóc. To trójka lubuskich policjantów, którym wojewoda Władysław Dajczak osobiście złożył wyrazy uznania i podziękowania. Spotkanie odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w piątek, 18 grudnia br.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z policjantami, którzy wyróżnili się wzorowym wykonywaniem swojej pracy. Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przyjechali sierż. szt. Marek Łaszczyński, przewodnik psa służbowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, post. Pamela Grochowska, policjant Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wschowie oraz st. sierż. Adam Florczak, dzielnicowy z Zespołu Dzielnicowych Komisariatu Policji w Iłowej, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Wojewoda pogratulował wyróżnionym policjantom odwagi, opanowania i profesjonalnych umiejętności, które pozwoliły funkcjonariuszom we wzorowy sposób zachować się w sytuacjach zagrożenia życia drugiego człowieka. – Te dwa wydarzenia w Iłowej i Wschowie pokazują, że mamy policjantów, którzy rozumieją swoją służbę. Podejmują wszystkie wyzwania, które niesie za sobą ich codzienna praca. A jest to służba rozumiana, jako pomoc i wsłuchiwanie się w potrzeby ludzi – mówił podczas spotkania wojewoda Władysław Dajczak. – Dobry policjant to taki, który nie zważając na to, że zagrożone jest jego życie, podejmuje się ratowania życia innych ludzi. Dokładnie tak zachowali się ci funkcjonariusze. Jest to postawa, którą trzeba pokazać, jako wartą naśladowania – podkreślił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda, dziękując za zaangażowanie na służbie życzył funkcjonariuszom kolejnych sukcesów w policyjnej pracy. Podziękowania złożył policjantom również Komendant Wojewódzki Policji Ryszard Wiśniewski, który uczestniczył w spotkaniu.

Akcja policji we Wschowie

Sierż. szt. Marek Łaszczyński i post. Pamela Grochowska w grudniu br. zostali skierowani do działań, po tym jak mieszkaniec Wschowy powiadomił policję o pozostawionej taksówce z uwięzionym w bagażniki mężczyzną. Ustalono, że dwaj pasażerowie odmówili zapłaty, pobili taksówkarza i dokonali kradzieży. Sprawcy zamknęli kierowcę w bagażniku, a następnie przemieszczali się taksówką po terenie innych miejscowości, po czym porzucili samochód z zamkniętym w bagażniku kierowcą na terenie Wschowy.

Policjanci w trakcie śledztwa zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców, u których podczas przeszukania znaleziono przedmioty należące do taksówkarza.