Fałszywe Zaświadczenia

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili zarzuty oszustw trzem mieszkańcom powiatu wschowskiego, którzy chcąc wziąć pożyczkę gotówkową czy nabyć telefony komórkowe przedstawiali fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

Przed sądem stanie trzech mieszkańców powiatu wschowskiego, którzy wiosną tego roku znaleźli pomysł na nieuczciwe uzyskanie pożyczki gotówkowej w jednej z firm świadczących usługi finansowe. Kolejnym etapem oszukańczych działań mężczyzn było nabycie w jednym z punktów telefonii komórkowej wartych ponad 1.000 złotych telefonów komórkowych.
Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą mężczyźni działali na podstawie zaświadczeń zawierających nieprawdziwe informacje o dochodach i zatrudnieniu. Pomysłodawcą był 34-latek, który od swoich kolegów za pomoc w uzyskaniu pożyczki i zakupie telefonu komórkowego wziął prowizje.
Na bazie zgromadzonych w tej sprawie materiałów policjanci Wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili w sumie 5 zarzutów trzem mieszkańcom powiatu wschowskiego. Mężczyźni w wieku 34, 41, 42 - lat za swoją nieuczciwość odpowiedzą teraz przed sądem.