Bezpieczna zerówka

Wczoraj, /17 listopada 20015 roku/ w Ciosańcu wyłonieni zostali zwycięzcy już IX edycji powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”.

Przedszkolaków z całego powiatu wschowskiego przez ostatnie dwa miesiące pod kątem bezpieczeństwa szkolili wschowscy i sławscy policjanci.
„Bezpieczna Zerówka” jest turniejem wiedzy o bezpieczeństwie adresowanym dla najmłodszych. Wspólna zabawa i zarazem sprawdzian wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych, służb ratowniczych, czy mądrego unikania zagrożeń były tematami wczorajszego spotkania 13 - tu drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego. W tym roku gościliśmy w Ciosańcu, gdzie dla wszystkich uczestników turnieju, opiekunów, komisji przygotowany został poczęstunek. W trakcie dwugodzinnych eliminacji przedszkolaki przy świetnej zabawie miały możliwość poznania się.
Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie, które z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego, Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Młodzieży w Sławie Pani Grażyny Balińskiej otrzymały dyplomy za zajęcie I, II, III miejsca i bardzo atrakcyjne nagrody.
I miejsce zajął Punkt Filialny w Łupicach,
II miejsce Przedszkole Sióstr Salezjanek we Wschowie,
III miejsce zajęło Przedszkole nr 5 we Wschowie.
Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju zasponsorowane zostały przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa za co bardzo dziękujemy.
Zwycięska drużyna pojedzie do Gorzowa Wielkopolskiego 10 grudnia 2015 roku na Wojewódzkie Eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczna Zerówka”, gdzie zmierzy się z pozostałymi finalistami powiatowych eliminacji całego województwa lubuskiego.