4,5 promila na rowerze.

W ciągu ostatnich dni policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie czuwając nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu kontrolowali wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Rekordzistą okazał się 35- letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa, którego jazda rowerem wzbudziła podejrzenia policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości młodego mężczyzny wykazało prawie 4,5 promila.
Realizowane na drogach działania prewencyjne, akcje policyjne „Trzeźwy Kierowca”, „Bezpieczne Miasto”, a co się z tym wiąże przeprowadzone liczne kontrole drogowe, badania stanu trzeźwości kierowców utwierdzają w przekonaniu, że podejmowane działania przez policjantów garnizonu lubuskiego przyczyniają się do poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie takich policyjnych przedsięwzięć eliminowani są kierowcy, którzy brakiem wyobraźni stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Wczoraj /13 października/ policjanci wschowskiej drogówki tuż po godzinie 10.00 w gminie Szlichtyngowa zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jazda młodego 35- latka wzbudziła podejrzenia policjantów. Jak się okazało przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało prawie 4,5 promila alkoholu we krwi.
W trakcie kolejnych kontroli drogowych niespełna godzinę później mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu ciągnikiem rolniczym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 65- latka wykazało prawie promil alkoholu we krwi. Zbliżony wynik osiągnął dzień wcześniej zatrzymany do kontroli pomiędzy Konradowem a Golą 50-letni motorowerzysta.
Do zatrzymania kolejnych prawa jazdy doszło we wtorkowe popołudnie tuż po godzinie 15.00 na drodze wojewódzkiej pomiędzy Nową Wsią a Wschową. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Oplem. 56-letni mieszkaniec gminy Wschowa miał 0,3 promila alkoholu we krwi. W tym samym czasie policjanci z Komisariatu Policji w Sławie skontrolowali kierowcę mercedesa Vito, który jechał niezapięty pasami bezpieczeństwa. W trakcie sprawdzania dokumentów od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 46-letni mieszkaniec gminy Sława był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało prawie promil alkoholu we krwi.
Dzisiaj /14 października/ w godzinach nocnych sławscy mundurowi zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego jazda świadczyła o tym, że miał problemy z utrzymaniem równowagi. 44-letni Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.