8 gram marihuany i prawie 2 gramy amfetaminy.

Policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego wschowskiej komendy podczas minionego weekendu zatrzymali dwie osoby posiadające marihuanę i amfetaminę. Ponadto dwóch kierujących straciło prawa jazdy.

Podczas minionego weekendu, policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Jak się okazało w pojeździe znajdował się jeszcze jego rówieśnik z powiatu wschowskiego. Na widok policjantów mężczyźni zachowywali się niespokojnie i nerwowo. Po szczegółowej kontroli funkcjonariusze poznali przyczynę zdenerwowania kontrolowanych, gdyż znaleźli przy nich ponad 8 gram marihuany i prawie 2 gamy amfetaminy.
Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzuty i odpowiedzą za posiadanie narkotyków za co grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący samochodem, jeżeli wyniki pobranej krwi potwierdzą wskazania użytego na miejscu testera odpowie za kierowanie