Niebezpieczne owady

14,08,2015 około g.13.00 do jednego z domów w naszej gminie została wezwana karetka pogotowia. Silny wstrząs anafilaktyczny ,zanikający oddech , brak kontaktu to tylko nieliczne z objawów po ukąszeniu zwykłej osy. Nie pisalibyśmy o tym gdyby nie fakt , że osoba użądlona nie była nigdy na takie alergeny uczulona.

Na szczęście karetka błyskawicznie pojawiła się na miejscu . Podano adrenalinę i mocny lek sterydowy , kroplówka i wspomaganie oddychania oraz szybki czas reakcji na zgłoszenie uratowały poszkodowanego. Wiele razy w moim życiu zostałem użądlony - mówi wracający do żywych mieszkaniec naszej gminy - ale nigdy nie miałem takiej zapaści . Czułem że umieram. Przykład ten pokazuje jak zmienna i nieprzewidywalna jest natura. Zmiany następują nie tylko w świecie fauny i flory . Organizm ludzki też się zmienia. Żyjemy w czasach kiedy brak uczulenia nie jest już tak oczywisty - może się to z czasem zmieniać w jedną lub drugą stronę. Dzisiaj się udało . Pacjent został skierowany do poradni w celu ustalenia procedury i leków na wypadek podobnych zdarzeń a do Was apelujemy o to aby próbować się wsłuchać w swój organizm i nie lekceważyć żadnych dziwnych objawów.