Kierowca na zakazie, pasażer poszukiwany

Do zdarzenia doszło nocą (3 marca). Monitorujący stan bezpieczeństwa w gminie Sława patrol prewencji z Komisariatu Policji w Sławie zainteresował się osobowym Volkswagen Passatem, którym podróżowało kilka osób.

Tablice rejestracyjne auta miały wyróżnik województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę powolnej jazdy ulicami Sławy.
W trakcie podjętej kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 24 – letni mieszkaniec Głogowa, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe znajdowały się jeszcze trzy osoby. Jeden z pasażerów próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swoich danych personalnych. Wielokrotnie podawał błędne dane co do swojej tożsamości. Policjanci nie odpuścili, pouczyli mężczyznę o konsekwencjach umyślnego wprowadzenia w błąd organu państwowego czy instytucji upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania. Po chwili mężczyzna znalazł dowód osobisty. Jak się okazało 36 – letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie.