Słodka rywalizacja

Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych. W tym roku został on zorganizowany w Sali Wiejskiej w Krążkowie, a ocenie tradycyjnie poddawane były trzy kategorie: 1. Baby Wielkanocne. 2. Serniki, Paschy i Mazurki. 3. Inny smakołyk wielkanocny (ciasto/deser).

Osobnej ocenie podlegał wystrój i aranżacja stoiska. W tej edycji, jury ocenić musiało prawie 100 smakołyków! Co stanowiło nie lada wyzwanie dla kubków smakowych. Spotkanie umilił występ Zespół Pieśni i Tańca imienia Michała Krechowca w Krzepielowie oraz sekcji wokalnej z Domu Kultury w Sławie. Jak nakazuje tradycja gminnego konkursu, kto wygra w kategorii Baby Wielkanocne, zostaje organizatorem przyszłorocznego konkursu. Zwycięski wypiek przygotowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu. Tym samym 22. edycja wystawy wypieków wielkanocnych odbędzie się w Ciosańcu.