Zamiast butów zakupionych w sieci otrzymała...

Pokusa tańszych zakupów to ciągle powtarzające się przypadki z jakimi zgłaszają się na policję pokrzywdzeni, którzy dali się przysłowiowo nabrać i stracili oszczędności.

Propozycje korzystnych zakupów, a mające z tym związek niskie ceny, wręcz rażąco zaniżone powinny wzbudzić obawy, że coś może w takie transakcji pójść nie tak. Pamiętajmy, że nikt nikomu obcemu nie będzie chciał zrobić prezentu sprzedając wystawione na portalach, akcjach rzeczy, przedmioty, które w rzeczywistości są dużo więcej warte. Przed takimi zakupami dołóżmy wszelkich starać, aby nie doszło do takiej sytuacji, która miała miejsce we Wschowie (20 lutego). Młoda kobieta znalazła na jednym z portali społecznościowych sportowe buty znanej marki. Z uwagi na to, że były w bardzo, ale to bardzo atrakcyjnej cenie postanowiła kupić dwie pary. Młoda kobieta zapłaciła za przesyłkę. Jak się okazało po otwarciu kartonu zamiast butów otrzymała kawałek drewna, papiery i elementy cegły. Chciała sytuację wyjaśnić ze sprzedającą, ale konto jej zostało zablokowane.