Lipinki placem budowy

Przyglądamy się postępom inwestycji realizowanej na terenie naszej gminy. Mianowicie rozbudowie drogi powiatowej nr 1011F Sława - Krzepielów. W ostatnim czasie zostały przeprowadzone korytowanie, a także niezbędna do powstania ścieżki pieszo-rowerowej wycinka drzew rosnących w miejscu przebiegu trasy. Rozpoczęła się budowa kanalizacji deszczowej, a nawierzchnia asfaltowa jezdni poddana została frezowaniu.

Przypomnijmy, iż Gmina Sława wsparła inwestycję powiatową kwotą 3.644.311.00 mln zł. To efekt porozumienia podpisanego przez Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego i Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę. Niestety bez wsparcia finansowego samorządu sławskiego powiat nie byłby w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia.
Jak wiadomo ten odcinek drogi powiatowej nr 1011F jest wyłączony z ruchu, a objazdy prowadzone są drogą wojewódzką nr 319 odcinek Stare Strącze - Krzepielów, drogą wojewódzką nr 278 odcinek Stare Strącze - Sława oraz drogą wojewódzką nr 318 - Sława/obwodnica: Rondo Lipińskie - ul. Okrężna (DW278) zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu".
Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców wsi Lipinki, służb komunalnych i ratunkowych, transportu publicznego, dojazdu do przedsiębiorstw oraz obsługi budowy.