Trwa renowacja kościoła

Świątynia w Rynku przechodzi remont elewacji ściany północnej. Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Sławie zaangażowała własne środki finansowe w wysokości 120.000,00 zł, a także otrzymała wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego - 50.000,00 zł oraz Powiatu Wschowskiego - 20.000,00 zł na ten cel.

Chcąc przywrócić dawny blask świątyni, gmina Sława podjęła starania o to, aby cały obiekt z zewnątrz został odrestaurowany. W związku, z czym pod koniec 2023 roku sławski samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.300.000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pozyskane fundusze pozwolą na naprawę uszkodzeń i wymianę luźnych cegieł, mechaniczne oczyszczenie elewacji w tym odgrzybienie ścian, wzmocnienie nadproży i gzymsów, wykonanie tynków renowacyjnych (brakujących i uszkodzonych detali architektonicznych), obróbkę z blachy, parapetów, renowacje okien, drzwi i belek, montaż zabezpieczeń przed ptakami oraz malowanie elewacji. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1.326.530,00 zł, pozostałe 26.530,00 zł parafia sfinansuje ze środków własnych. Prawdopodobnie pozyskane dofinansowanie pozwoli na odrestaurowanie wszystkich ścian świątyni wraz z wieżą.