Kolejne dofinansowanie dla strażaków z terenu naszej gminy

Gmina Sława pozyskała kolejne dofinansowanie z budżetu województwa lubuskiego. Środki te zostały wydatkowane na poprawę bezpieczeństwa i dalszy rozwój jednostek OSP działających na terenie naszej gminy.

Wspieranie wspomnianych jednostek jest istotne, są one ważnym elementem systemu bezpieczeństwa publicznego w naszej gminie. Strażacy ochotnicy często podejmują działania w sytuacjach awaryjnych, pożarowych, zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców oraz turystów. W ramach realizacji zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej Gmina Sława pozyskała 28.040,00 zł z budżetu województwa lubuskiego, natomiast wkład własny gminy wyniósł 2.000,00 zł.
Łącznie 30.040,00 zł z przeznaczeniem dla poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych:
- OSP Sława - zakup zestawu monitoringu oraz napędu do bramy,
- OSP Śmieszkowo - wykonanie instalacji alarmowej w remizie,
- OSP Krzepielów - zakup 11 kompletów dresów dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz 8 sztuk węży tłocznych,
- OSP Stare Strącze - zakup 27 kompletów dresów dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.