Kolejny defibrylator na mapie gminy

Defibrylator AED jest to sprzęt medyczny, który umożliwia przywrócenie akcji serca, w przypadku jego nagłego zatrzymania. Jest on prosty w użyciu, dlatego dzięki niemu można przeprowadzić w bezpieczny i szybki sposób akcję ratunkową zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W takie urządzenie została wyposażona Ochotnicza Straż Pożarna w Śmieszkowie. Swoje miejsce znalazł na ścianie remizy. Dodatkowo został oznaczony tablicą informacyjną, która jest widoczna z ulicy. Koszt zakupu urządzenia wraz z montażem to kwota 8.999,99 zł i został sfinansowany ze środków własnych Gminy Sława w ramach budżetu sołeckiego wsi Śmieszkowo. Oprócz tego druhowie zakupili zestaw szkoleniowy do defibrylatora, który umożliwi przeprowadzenie szkoleń na terapeutycznej wersji tego urządzenia. Na ten cel zostały wydatkowane środki własne jednostki. Instruktaż dla mieszkańców Śmieszkowa strażacy planują zorganizować w pierwszym kwartale tego roku.

418227395_774171908085874_510581839224990887_n.jpg