Sławska Straż Miejska z defibrylatorem

Defibrylator jest urządzeniem, które może uratować ludzkie życie. Dzięki niemu w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca można przeprowadzić w bezpieczny sposób akcję ratunkową w oczekiwaniu na przyjazd służb medycznych.

W taki specjalistyczny sprzęt została doposażona Straż Miejska. Przenośny defibrylator AED będzie dostępny w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Sławie na parterze w Biurze Obsługi Interesanta (ul. Henryka Pobożnego 10), a dalszą część dnia i weekendy będzie jeździł w samochodzie patrolowym sławskich strażników. Szczególnie w sezonie letnim mobilny sprzęt ułatwi i przyśpieszy udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. W krótkim czasie dotrze wszędzie tam, gdzie będzie duże skupisko mieszkańców i turystów.
Koszty zakupu pokryła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii, a sprzęt na ręce Burmistrza Sławy - Cezarego Sadrakuły przekazały Przewodnicząca Komisji - Danuta Pitrowska oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień-Grażyna Balińska.