Gmina Sława z dofinansowaniem

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych nasza gmina uzyskała wsparcie w wysokości 541.120,00 na inwestycję pn. "Poprawa efektywności energetycznej poprzez wymianę opraw oświetleniowych na terenie Gminy Sława".

Zadanie polega na wymianie 356 opraw nieenergooszczędnych na nowe oprawy LED. Obszar realizacji przedsięwzięcia obejmie miasto Sława oraz tereny wiejskie gminy. Celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej przez obniżenie energochłonności oświetlenia.
Przypomnijmy iż w ubiegłych latach na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Sława a Enea Oświetlenie Sp. z o.o., firma wymieniła znaczną część opraw z sodowych na ledowe. Inwestycja dotyczyła wyłącznie opraw stanowiących majątek Enei Oświetlenie Sp. z o.o. Do wymiany pozostało 356 będących w posiadaniu Gminy Sława. Realizacja tego przedsięwzięcia da efekt synergii, zapewni wysoki poziom kompleksowości, funkcjonalność i spójność technologiczną oraz oszczędność kosztów.
Przewidywana wartość Inwestycji to 676.400,00 zł, z czego 135.280,00 zł to udział własny Gminy Sława.