Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego

Do zdarzenie doszło w niedzielę (4 czerwca) przed godziną 5.00 przed miejscowością Stare Drzewce.

Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca osobowego forda uderzył w drzewo. Mężczyzna zakleszczony był w aucie i konieczna była pomoc strażaków. Kierowca podróżował sam. Mężczyźnie natychmiast udzielono pomocy medycznej. Pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować 44 - latka.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej przy wychodzeniu z zakrętu stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze drogi na przeciwległy pas jezdni i uderzył w drzewo.
W wyniku sprawdzeń w policyjnym systemie okazało, że mężczyzna zatrzymane miał na początku roku prawo jazdy.
Obecnie trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.