Pracowity weekend sławskich strażaków

Silny wiatr od piątku dają się wszystkim we znaki. Niestety poza potarganymi fryzurami, przyniosły one także poważniejsze konsekwencje. W związku z tym sławscy strażacy mieli pełne ręce roboty.

Już w piątek, 17 lutego dwa sławskie zastępy wyjechały do powalonych drzew. Jedno z nich blokowało drogę wojewódzką nr 278 na odcinku Sława - Lubogoszcz, natomiast drugie powalone zostało na drogę powiatową relacji Gola - Szreniawa.
Następnego dnia już o godzinie 8:51 OSP Sława, w sile dwóch zastępów dostała dyspozycję do usunięcia pochylonego drzewa, które oparło się o taras budynku mieszkalnego w Lubiatowie.
W niedzielę nasi strażacy także nie próżnowali. O godzinie 12:55 dwa zastępy zostały zadysponowane do miejscowego zagrożenia w postaci niestabilnego drzewa w okolicy jednego z budynków mieszkalnych i placu zabaw w miejscowości Wróblów.
Drzewo miało silnie naruszony system korzeniowy i pochyliło się w stronę domu jak i sąsiadującego placu zabaw. Ze względu na uzasadnione zagrożenie podjęto decyzję o usunięciu drzewa.