Wschowska drogówka zwalacza piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców

Akcje „Prędkość”, „Trzeźwy kierowca” pomimo niesprzyjających warunków na drogach przynoszą efekty. W miniony weekend (15 stycznia) wynikiem 108 km/h w obszarze zabudowanym na ograniczeniu do 50 km/h wykazał się 39-letni lekkomyślny mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Prowadzone liczne kontrole przez wschowskich mundurowych wyeliminował również dwóch kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pod spożyciu wcześniej alkoholu. Kontroli nie uniknął również 32- letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policyjne akcje na drogach prowadzone są cyklicznie i za każdym razem trafiają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Ich zachowanie na drogach wpływa bezpośrednio na stan bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy pomimo tego, że sami respektują przepisy to ich życie zostaje narażone na niebezpieczeństwo.
Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego w ramach prowadzonych akcji nie stosują ulg wobec piratów drogowych. Policyjne patrole podczas rutynowych kontroli bacznie przyglądają się zachowaniom kierowców, co ma odzwierciedlenie w wyłapywaniu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.
W miniony weekend (15 stycznia) tuż przed godziną 1.00 policjanci zainteresowali się kierowcą osobowego peugeota. Jak się okazało siedzący za kierownicą 55-latek miał blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później wpadł 30 -letni mieszkaniec Kaszczoru, który prowadził auto mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W niedzielne południe (15 stycznia) w miejscowości Dryżyna wschowska drogówka dokonała pomiaru prędkości osobowego volvo. Kierujący 39 -latek na ograniczeniu prędkości do 50 km/h osiągnął wynik 108 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kontroli nie uniknął również 32- letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, który (13 stycznia) został zatrzymany do kontroli drogowej w Dębowej Łęce. Mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.