Na terenie naszej gminy filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz dwa domy dziecka skorzystają z grantu

Powiat Wschowski pozyskał grant w wysokości 100.000,00 zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, na realizację projektu „Dostępny samorząd w Powiecie Wschowskim”.

Projektem objętych zostanie 10 jednostek organizacyjnych Powiatu Wschowskiego: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wschowie, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie, I Zespół Szkół we Wschowie, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy we Wschowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Wschowie z Filą w Sławie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie, Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie, Dom Dziecka we Wschowie oraz dwa Domy Dziecka w Sławie.
Realizacja projektu ma na celu zwiększenie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej tych jednostek dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób niepełnosprawnych.
Każda z jednostek otrzyma pętlę indukcyjną oraz pakiet dostępnościowy obejmujący: opracowanie na stronach internetowych tekstu odczytywalnego maszynowo, nagrania treści w języku migowym oraz informacji w tekście łatwym do czytania. Dodatkowo, w zależności od potrzeb poszczególnych jednostek, zakupione zostaną również materace ewakuacyjne, abonamenty online na tłumacza języka migowego oraz tablety umożliwiające komunikację wspierającą i alternatywną.