Policjanci skutecznie w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy, sławscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci, jak również wsiadają za kółko pod wpływem narkotyków.

Nad skutecznością działań uderzających w przestępczość narkotykową pracują policjanci wszystkich komórek organizacyjnych. Na pierwszej linii działają policjanci prewencji, w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który wsiadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Wnikliwość mundurowych niejednokrotnie przyczyniła się do znalezienia substancji nielegalnych w pojeździe, przy kontrolowanym, jak również w jego miejscu zamieszkania.
Od początku września bieżącego roku policjanci podejmując czynności służbowe zatrzymali dziesięć osób, które miały styczność z narkotykami. Trzy osoby prowadziły pojazdy pod wpływem środków odurzających i były zatrzymane przez dzielnicowych, patrolowców i naszą drogówkę. Przy siedmiu zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające. W sumie kryminalni zabezpieczyli od początku miesiąca ponad 60 gramów narkotyków. Wobec zatrzymanego (19 września) na terenie Sławy 22 – latka Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował 3 - miesięczny areszt za posiadanie i udzielanie narkotyków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież