Dni Sławy 2022 - Dzień II (Spacer z historią w tle)

W sobotę, 6 sierpnia o godzinie 9:00 rozpoczął się spacer z przewodnikiem po Sławie.

O historii naszego miasta opowiadał lokalny pasjonat przyrody i starych dziejów - Alfred Rösler. Uczestnicy spaceru mieli okazję dowiedzieć się, kiedy w dokumentach pojawiły się pierwsze wzmianki o Sławie. Usłyszeli także o tym, do kogo należała, funkcjonując jako miasto prywatne. Spacerowicze odwiedzili kościół pw. św. Michała Archanioła oraz kościół pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie kilka słów od siebie dodał proboszcz naszej parafii ksiądz Jerzy Ślusarczyk. Pan Alfred opowiadał również legendę Witosławy i tłumaczył jej powiązanie z nazwą naszego miasta. Chętni mieli okazję zobaczyć wnętrze pałacu Rechenbergów, usłyszeć o jego dawnej świetności oraz przejść się po terenach otaczających budynek.