35 załóg stanęło do rywalizacji w regatach

W miniony weekend na wodach Jeziora Sławskiego zostały rozegrane regaty o Sławski Puchar Ziem Zachodnich. Były to regaty memoriałowe poświęcone pamięci Zbigniewa "Długiego" Długaszewskiego.

Dzięki staraniom byłej załogi „Długiego” do Lubuskiego Klubu Żeglarskiego w Sławie dotarło 20 najbardziej liczących się krajowych załóg w klasie Omega. Do rywalizacji przystąpiło łącznie aż 35 załóg. Tego dnia pogoda nie sprzyjała. Całkowity brak wiatru opóźnił rozpoczęcie się zawodów. Niekorzystne warunki sprawiły, że rozegrano tylko dwa wyścigi. W memoriale w klasie Omega Standard najlepszy okazał się Grzegorz Bitner, natomiast w klasie Omega Sport zwyciężył Fabian Mackiewicz. Dni Morza rozegrane zostały w 4 klasach. W omedze Turystycznej najszybszy był Benjamin Kobierski, w klasie T1 – Jerzy Lisiewicz, w T2 Witold Polesiuk a w T3 Stanisław Jurowaty.
Po tradycyjnym poczęstunku, zastępca burmistrza Sławy, pan Krzysztof Gruszewski w obecności władz wojewódzkich Okręgowego Lubuskiego Związku Żeglarskiego uhonorował zwycięzców dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.
Ponad to 9 najbardziej zasłużonych żeglarzy odznaczonych zostało medalem Zasłużony dla Żeglarstwa Lubuskiego.
- My tu wszyscy przyjechaliśmy dla „Długiego, który tam z góry przeklina ten wiatr bo szczerze nienawidził pływać w takich warunkach. Gdyby wcale nie powiało i tak byśmy wypłynęli by oddać Zbyszkowi hołd na wodzie. Szkoda tylko że prowadzący nie wspomniał nawet o Bartku Skrzypczaku, załogancie Zbyszka który praktycznie zorganizował ten memoriał – powiedział nam Krzysztof Grajewski