Uroczystości we Wschowie

W sobotę, 14 maja we Wschowie miały miejsce dwie uroczystości.

Pierwszą z nich było odsłonięcie tablicy upamiętniającej błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy wejściu głównym do kościoła pw. św. Stanisława we Wschowie. Odsłonięcia dokonał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Marek Ast a poświęcenia Ksiądz Kanonik Podpułkownik Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego - Dariusz Ludwikowski. Podczas mszy świętej, która nastąpiła tuż po odsłonięciu tablicy kazanie na prośbę Generała Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej i prezesa Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Stanisława Władysława Śliwy wygłosił ksiądz Marcin. Następnie na placu przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie odbył się apel z okazji odsłonięcia kamienia pamiątkowego z popiersiem, poświęconego pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Inicjatorami tego wydarzenia byli prezes Związku Piłsudczyków RP Okręgu Królewska Wschowa, Pułkownik Jan Pabierowski oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.
Odsłonięcia dokonał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Marek Ast oraz Generał Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej i prezes Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Stanisław Władysław Śliwa, który na uroczystości przybył wraz z członkami Zarządu Krajowego Związku oraz Prezesami Okręgów i Oddziałów Związku Piłsudczyków RP. Panowie odsłonięcia dokonali w asyście gości. Tablicę poświęcił ksiądz Kanonik Dariusz Ludwikowski.
Zaraz po uroczystościach zaproszeni goście udali się do Osowej Sieni, gdzie nastąpiło rozdanie awansów i odznaczeń.