Wycieczka w ramach ogólnopolskiego programu "Poznaj Polskę"

W piątek 22 kwietnia klasy I BS A oraz I BS B wraz z innymi uczniami sławskiej szkoły branżowej uczestniczyli w wycieczce w góry w ramach ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę”.

Celem wycieczki było zwiedzanie miejscowości Bolków, Jelenia Góra oraz Szklarska Poręba. Najpierw sławscy turyści odwiedzili ruiny dawnego zamku w Bolkowie. Dużą atrakcją była m.in. wieża, na którą każdy z uczestników mógł wejść po stromych schodach. Widoki z góry były niesamowite: w oddali piękne góry i krajobraz, a na dole budynki i miasto tętniące życiem. Na terenie zamku była także wystawa z eksponatami związanymi z historią tego obiektu.

Następnie wyruszono do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Każdy z uczestników mógł samodzielnie w wyznaczonym czasie zwiedzić całe muzeum podążając za strzałkami. Muzeum Karkonoskie posiada bogate zbiory związane z kulturą i historią Karkonoszy, pogranicza śląsko-czeskiego i Dolnego Śląska. Do najcenniejszych w muzealnych zbiorach należy największa w Polsce kolekcja szkła artystycznego. Uczniowie mogli także zwiedzić wystawę czasową „Józef Gielniak – mistrz Linorytu. Życie i Twórczość”.
Kolejnym celem podróży był wodospad Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie. Droga w górę była trudna i uciążliwa, ale wszyscy bez problemu doszli na miejsce. Wodospad i jego otoczenie wygląda pięknie i niesamowicie w górskiej scenerii. Wszyscy mieli możliwość uwiecznić na zdjęciach to piękne miejsce. Po zejściu wszyscy udali się do restauracji w centrum miasta na smaczny obiad, po którym nastąpił czas wolny.
Do Sławy wrócili zgodnie z planem o godzinie 19:00. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni.