Żeglarze przygotowują się do sezonu

W minioną niedzielę odwiedziliśmy kluby żeglarskie z naszego terenu.

Jako pierwsze na tapetę wzięliśmy Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej “Żeglarz” z Nowej Soli, które swoją siedzibę ma w Lubiatowie. Tego dnia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków TKKF, podczas którego miniony sezon oceniono bardzo pozytywnie. Pomimo pandemii udało się zorganizować 3 imprezy. Wszystkie były liczniejsze niż te organizowane w 2020 roku. Na ten sezon TKKF planuje przeprowadzić 4 imprezy i liczy na podobną frekwencję. O tym, że miniony sezon był dobry świadczy chociażby zwiększenie liczby członków towarzystwa, które obecnie liczy 73 członków, w tym 13 dzieci. Od kwietnia TKKF prowadzi także nabór do sekcji młodzieżowej, więc prawdopodobnie ilość dzieci się zwiększy. Ponadto w niedzielę prowadzono prace gospodarcze a na wodzie pojawiło się kilka żaglówek.

Z Lubiatowa wróciliśmy do Sławy, gdzie odwiedziliśmy Lubuski Klub Żeglarski. Dla żeglarzy LKŻ była to pracowita niedziela. Przygotowywano do zwodowania łodzie klasy omega. Zwodowano już 2 żaglówki oraz rowery wodne, które podczas majówki będzie już można wypożyczać.
Co ważne zwodowana została także łódź Ratownictwa Wodnego Sława.
Na deser zostawiliśmy sobie Słoneczną Marinę Gospodarstwa Rybackiego w Sławie. Tam również przygotowania idą pełną parą. Na wodzie znajdują się już pierwsze jachty oraz łodzie wędkarskie. Na lądzie natomiast przygotowywane do zwodowania są kolejne jednostki.