Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości - obchody gminne

Wczoraj cała Polska świętowała rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym wyjątkowym czasie obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Rzeczpospolitą suwerenności i państwowości mieszkańcy Sławy i okolic wzięli udział w gminnych obchodach

Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny, po nabożeństwie dalsza część uroczystości odbyła się przy pomniku Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Tam krótki występ słowno-muzyczny zaprezentowali podopieczni ZSP w Sławie.
W programie artystycznym młodzież nawiązała do poświęcenia i pragnienia wolności naszych przodków. Uczniowie przywołali nastrój tamtych dni i nadzieje tamtego pokolenia naszych rodaków. Młodzież w programie artystycznym przypomniała o poświęceniu naszych przodków, pragnieniu wolności i ogromnej energii, która umożliwiła odbudowę własnego państwa. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem i oddały cześć poległym w walce o Niepodległość Polski.