Nowy prezes zarządu gminnego OSP

Jak już wczoraj pisaliśmy, w piątek 29 października w strażnicy OSP Sława odbył się zjazd Oddziału Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sławie. Na zjeździe tym uchwalono nowy skład zarządu Oddziału Gminnego, na którego prezesa wybrano druha Łukasza Buczyńskiego.

Jednostką macierzystą nowego prezesa jest Ochotnicza Straż Pożarna w Śmieszkowie, której był naczelnikiem przez 11 lat.
Chęć stałego rozwoju sprawiła, iż w 2019 roku Łukasz Buczyński przeszedł do OSP Sława.
W trakcie 11 - letniej pracy druha Łukasza na rzecz OSP Śmieszkowo, jednostka ta odnosiła wiele sukcesów na polu zawodów sportowo - pożarniczych. Dołączyła się ona nawet do rywalizacji w XVII Krajowych Zawody Sportowo - Pożarniczych w Polanicy Zdrój. Było to bardzo duże osiągnięcie, bowiem zawody te, to najwyższy szczebel rywalizacji sportowo - pożarniczej w kraju.
Jako naczelnik OSP Śmieszkowo, Łukasz Buczyński stawiał na ciągłą współpracę z samorządem gminnym co spotykało się z uznaniem władz samorządowych. Otrzymał on także Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP.
Jak mówi nowy prezes zarządu gminnego OSP w Sławie, OSP Śmieszkowo było jednostką specjalizującą się głównie w zawodach sportowo - pożarniczych. Brali oni udział w zawodach różnego szczebla, zarówno gminnego, powiatowego, wojewódzkiego jak i wspomnianych wcześniej krajowych, niekiedy wystawiając nawet 5 drużyn. OSP Śmieszkowo uczestniczyła także w innych sportowych wydarzeniach, jak np. piłka halowa OSP czy prądopiłka.
W czasie naszej rozmowy z Łukaszem Buczyńskim zapytaliśmy go o odczucia związane z nominacją na prezesa zarządu gminnego OSP w Sławie oraz o jego plany w związku z pełnioną funkcją.
Nie spodziewałem się, że zostanę wybrany na to stanowisko i totalnie nie byłem na to przygotowany, jednak będę starał się sprostać wyzwaniom jakie stawia przede mną nowa funkcja. Moim podstawowym celem będzie ponowne zintegrowanie wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Sława. Będę starał się spotykać z przedstawicielami jednostek, słuchać ich pomysłów oraz starać się pomagać w rozwiązywaniu problemów. Chciałbym również zacieśniać współpracę z samorządem gminnym oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie - powiedział nam druh Łukasz Buczyński.
Gratulujemy nowemu prezesowi i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy wykonywanej na rzecz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież