Siedmiu nietrzeźwych rowerzystów wpadło w miniony weekend.

W miniony weekend (29 października /01 listopada) na drogach powiatu wschowskiego prowadzone były działania kontrolno- prewencyjne „Znicz 2021”. Nad bezpieczną drogą w powiecie wschowskim czuwali wschowscy i sławscy policjanci przede wszystkim ruchu drogowego. Mundurowi pełnili służby w rejonach wschowskich nekropolii oferując przyjezdnym pomoc w zaparkowaniu pojazdów i przede wszystkim monitorowali płynność ruchu pojazdów.

Podejmując kontrole ujawnili siedmiu rowerzystów, którzy postanowili udać się w podróż jednośladem z wynikami od 0,3 promila do prawie 2 promili. Byli to mieszkańcy gminy Wschowa.
W minioną sobotę (30 października) patrolowi ruchu drogowego nie umknął 20- letni mieszkaniec gminy Sława, który postanowił wyprzedzić na tzw.”trzeciego” inny pojazd bezpośrednio na oznakowanym przejściu dla pieszych. Młody motocyklista naruszył cały wachlarz przepisów ruchu drogowego, pędząc z nadmierną prędkością. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 20-latek nie posiadał wymaganych uprawnień na dany motocykl. Wobec nieodpowiedzialnego motocyklisty, który stracił prawo jazdy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.
Również w sobotę (30 października) patrolowi dzielnicowych nie umknął kierowca osobowego Volkswagena, który jak się okazało miał cofnięte uprawnienia do kierowania decyzją Prezydenta Miasta Leszna.