Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł uciekając na rowerze

Do zdarzenia doszło tuż po północy (4 października). Patrol prewencji z Komisariatu Policji w Sławie w trakcie monitorowania ulic miasta zauważył rowerzystę, który jechał bez włączonego oświetlenia. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

W momencie kiedy podjęli wobec niego czynności rowerzysta postanowił policjantom wymknąć się i schować. Uciekający kierowca jednośladu po kilkunastu metrach skończył jazdę wjeżdżając w łańcuchu oddzielające chodnik od jezdni. Jak się okazało 32- latek miał dwa poważne powody, aby uniknąć kontroli drogowej.
W systemie policyjnym widniał jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności i miał przy sobie marihuanę.
32-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony zostanie od zakładu karnego.