Sławianin odpowie za kradzież prądu

Swoją instalację elektryczną umożliwiającą nielegalny pobór energii umiejscowioną miał na strychu, nie budząc w ten sposób żadnych podejrzeń.

Za kradzież prądu odpowie 69-letni mieszkaniec gminy Sława. Swoim przestępczym procederem spowodował straty 7 tys. zł na szkodę dostawcy energii.
Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zostali powiadomieni o nielegalnym poborze energii elektrycznej w jednym z gospodarstwo w gminie Sława. Mundurowi wspólnie z energetykami na strychu budynku mieszkalnego 69-latka ujawnili nielegalnie podłączone przewody elektryczne, których kombinacja zasilała urządzenia w całym gospodarstwie domowym z całkowitym pominięciem układu pomiarowego. Mężczyzna od dłuższego już czasu zasilał wszystkie swoje urządzenia domowe „kradzionym prądem”. Swoją nielegalną instalację elektryczną umiejscowioną miał na strychu, natomiast licznik zamontowany był na korytarzu nie budząc w ten sposób żadnych podejrzeń.

Na 7 tys. złotych oszacowane zostały straty jakie poniósł dostawca prądu. 69-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży energii, do którego przyznał się.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.