Błękitna Wstęga

Nad Jeziorem Sławskim odbyły się regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego a zarazem "Memoriał Kostka" organizowane przez LKŻ.

Po starcie przy silnym południowo-zachodnim wietrze żeglarze musieli opłynąć obydwie wyspy i dotrzeć ponownie na linię startu/mety i dodatkowo opłynąć dwie krótkie trasy po tzw." śledziu". W klasie omega turystyczna wygrał sternik Krzysztof Ruliński na Wenusce, w standardzie Zbigniew Długaszewski na jachcie "Zuzia". W klasie T1 Jerzy Lisiewicz na Fregacie, T2 Adam Kukulski na Textarze, T3 Kamil Sandecki na jachcie Tanja. W klasie open blisko 15 kilometrową trasę w rekordowym czasie pokonał na bardzo szybkim i widowiskowym jachcie katamaran - Stanisław Jurowaty. Podsumowano również tegoroczne współzawodnictwo w ramach Pucharu Sławy 2016. W kategorii Omega Turystyczna wygrał Krzysztof Ruliński, Omega Standard Zbigniew Długaszewski, T1 - Jerzy Lisiewicz, T2 - Wojciech Kossow, T3 - Maciej Jakubowicz, open Roman Jarosiński. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, dyplomy i tradycyjne upominki.