132km/h w sławskiej gminie

Totalnym brakiem wyobraźni i całkowitym lekceważeniem przepisów drogowych wykazał się 23 - letni kierowca BMW, którego po pościgu zatrzymał patrol ruchu drogowego specjalizujący się w zwalczaniu piractwa drogowego.

Jego szaleńczą jazdę zarejestrowała policyjna kamera.
Cała sytuacja miała miejsce na terenie gminy Sława w poniedziałkowe popołudnie (27 czerwca). Realizujący zadania patrol ruchu drogowego specjalizujący się w zwalczaniu niebezpiecznych zachowań na drodze, swoją uwagę zwrócił na kierowcę osobowego BMW, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowanym. Jego jazda stworzyła zagrożenie dla grupy dzieci, które idąc chodnikiem, widząc pędzące auto odskoczyły pod pobliski budynek.

Młody mężczyzna na tym nie poprzestał i kontynuował swoją szaleńczą jazdę m.in. wyprzedzając na łuku drogi jadące przed nim auto. Zmuszając tym samym do odskoczenia w kierunku rowu prawidłowo poruszających się pieszych. Mężczyzna osiągając prędkości 180 km/h, 175 km/h, 177 km/h szybko przemieszczał się z jednej miejscowości do drugiej. Jego jazdę zarejestrowała policyjna kamera.

Kierowca BMW całkowicie bagatelizował obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz znaki drogowe. Na ograniczeniach do 40 km/h w obszarach zabudowanych osiągał prędkość 103 km/h, 112 km/h i 132 km/h.

Po krótkim pościgu patrol ruchu drogowego zatrzymał 23 - letniego mieszkańca gminy Sława, który stwierdził, że nie widział nic złego w swoim zachowaniu na drodze.

Zapis z policyjnej kamery będzie stanowił fundamentalny dowód w toczącym się przed sądem postępowaniem o ustanowienie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, z jednoczesnym wnioskiem do Starosty Powiatowego o zatrzymanie uprawnień.

Takie zachowania na drodze są niedopuszczalne i wszelkie przejawy nieposzanowania przepisów ruchu drogowego będą miały swój finał w sądzie.