Puchar Tymbarku

W Pucharze Tymbarku reprezentowały nasz powiat dwie drużyny.
PSP Sława i PSP Ciosaniec. Chłopaki i dziewczyny zostawili na boisku serce. Należy zacząć od tego że chłopakom trafił się w fazie grupowej Rzepin( zwycięzca całego turnieju ) i mimo że szli łeb w łeb i pierwsza połowa stanęła na 0:0 to w drugiej ulegli rywalom. Tak czasem bywa - nie zawsze da radę grać na nosie całemu województwu - trzeba czasem przegrać aby jak feniks stać się jeszcze mocniejszym. Drużyna z Ciosańca wyszła z grupy - grali pięknie i naprawdę zabrakło szczęścia w fazie finałowej.

Absolutnym hitem , przebojem i eksplozją okazały się dziewczyny! Zarówno te z Ciosańca jak i ze Sławy. Spotkały się w ciężkim boju w ćwierćfinałach i po bratobójczej walce okazało się że dalej idą piłkarki ze Sławy. Jest to nasz czarny koń a niedługo po prostu będzie lider. Zespół dziewcząt z PSP Sława zajął II miejsce w rozgrywkach wojewódzkich!!! Ola Opiela okazała się najlepszą zawodniczką turnieju!!! Pięknie - raduje się nasze serce, radują się mamy i tatowie.

Wspaniałe wyniki chłopców i dziewcząt napawają optymizmem. Wiadomo już że Sława staje się nie tylko mięsnym ale piłkarskim zagłębiem. Od najmłodszych lat trening piłkarski przynosi efekty w postaci wielu wygranych , wspaniałej promocji naszej gminy w województwie i kraju. Dla drużyn z Ciosańca i ze Sławy jeszcze raz najszczersze podziękowania za walkę i wolę zwycięstwa. Lepiej patrzy się w przyszłość widząc takie dzieci!

W turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" uczestniczyli Prezes LZPN Robert Skowron, Zastępca Burmistrza Babimostu Zbigniew Woziński, przedstawiciel PZPN Michał Król, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście oraz Dariusz Kurzawa i Adam Bogdański - koordynatorzy projektu w województwie lubuskim.

Wyniki U-12:

Chłopcy: