PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU

Wschowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Wschowy, przy którym ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Młodzieniec wspólnie z kolegami spożywał alkohol na terenie jednej ze szkół ,poza tym  naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji.

Krewki amator „trawki” po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty posiadania narkotyków jak i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.
Niestety w tragiczny krajowy bilans tegorocznych świąt wielkanocnych wpisał się powiat wschowski.

Pomimo tego, iż na drogach powiatu przez okres świąt widoczne były patrole policji, w tym patrole ruchu drogowego, nie zdołano uniknąć tragedii.

Wśród 28 osób, które w okresie minionego weekendu zginęły na drogach na terenie kraju, jest też 68-letnia mieszkanka gminy Wschowa. Kobieta była pasażerką samochodu osobowego m-ki Alfa Romeo, który w dniu 27 marca 2016r. na drodze powiatowej Wschowa – Konradowo zderzył się z samochodem m-ki Toyota.

Funkcjonariusze w miniony weekend nałożyli łącznie 84 mandaty karne, głównie za wykroczenia drogowe zarówno wobec kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zmiana warunków pogodowych po zimie, „na lepsze” nie może osłabić naszej czujności za kierownicą.

Pamiętajmy

- ruch na drogach gęstnieje,

- rośnie liczba zarejestrowanych pojazdów, coraz więcej osób ma uprawnienia do kierowania,

- rowerzysta i pieszy to też uczestnik ruchu drogowego.