Spotkania z Podróżnikami

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty dzięki dotacji Powiatu Wschowskiego, dużego wsparcia Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Gminy Sława będzie również w tym roku realizować zadanie: "Spotkania z podróżnikami".

Obok dotacji TH cieszy się również wsparciem tej inicjatywy ze strony Mecenasa TH - Banku Spółdzielczego we Wschowie, firmy Kaja Komputer, Piekarni Gierczak, Grand Aspen oraz Olympus. W tym miejscu grantodawcom i darczyńcom gorąco dziękujemy.

Plan na 2016 rok wygląda więc następująco:
Spotkań będzie łącznie osiem, będą one odbywać się w Sławie w sali kameralnej przy ul. Głogowskiej 5 w niedziele o godzinie 16:00.
Pierwsze natomiast już 03 kwietnia. Gościem będzie Szczepan Ligęza z Warszawy ze swoją historią pt.:

Podróż do źródeł rzeki której nie ma

Podczas "Podróży do źródeł rzeki której nie ma" Szczepan Ligęza starał się przemierzyć niezwykłą Amu-Darię, od jej ujścia nad wyschniętym jeziorem Aralskim, aż po jej źródła w górach Pamiru, na granicy tadżycko-afgańskiej.

W tym celu pokonał kilkanaście tysięcy km przez Azję, zaczynając jednak dość nietypowo, bo od podzielonego na dwie części Cypru, by następnie przez południowo-wschodnią Turcję (tuż przy granicy syryjskiej) i górzysty Iran dostać się do Jeziora Aralskiego. Kolejny jednak raz droga okazała się dużo ważniejsza od samego celu wyprawy.

Podczas prezentacji opowie o tym co udało mu się zobaczyć na swojej drodze, o poznanych ludziach, umierającym jeziorze i źródłach i ujściu rzeki, które "nie istnieją".

współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego

Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie