Sława biegaczami stoi

a Leszno ma pomysł na dużą sportową imprezę!

Z udziałem przedstawicieli czterech leszczyńskich stowarzyszeń oraz władz miasta i przedstawicieli sponsorów dyskutowano w leszczyńskim ratuszu na temat organizacji I Duda-Cars Półmaratonu Leszno. Impreza rozegrana zostanie 20 marca na 10,5 kilometrowej pętli wiodącej kilkunastoma ulicami Leszna.
Prezydent Łukasz Borowiak wyraził wielkie nadzieje wobec promocyjnej roli imprezy oraz zapowiedział, że jeżeli ona „wypali” kolejne edycje będą miały jeszcze większą przychylność miasta.
Za pośrednictwem strony internetowej www.polmaratonleszno.plzapiszesz się i dowiesz się wszystkiego.
Podczas konferencji prasowej w ratuszu komendant Arkadiusz Milewski zapowiedział start licznej drużyny policjantów. Solidną reprezentację wystawi także firma Duda Cars, co zapowiedział jej przedstawiciel Marek Jeliński. Tytularny sponsor imprezy zamierza w formie nagrody przygotować „Mercedesa na weekend”.

Start i meta zlokalizowane będą na Rynku, a biuro zawodów w Szkole Podstawowej nr 3. Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Krasińskiego, Śniadeckich, Wilkońskiego, Narutowicza, Zacisze, Przemysłową, Poniatowskiego, Narutowicza, Rynek, Wolności, Niepodległości, Mickiewicza, Prochownia, Grunwaldzką, Zwycięstwa, Westerplatte, Dąbrowskiego i Szkolną.

Zapraszamy również na ich stronę FB: