Czy w tym roku będą lodowiska?

Pamiętacie lodowiska na drogach powiatowych w zeszłym roku?

Działo się tak między innymi dlatego że starostwo podpisywało umowy z firmami na odśnieżanie i posypywanie tylko na zakrętach i wzniesieniach - jak nam tłumaczył przedstawiciel jednej z firm konkurujących o te zlecenia. Zobaczymy jak będzie w tym roku ponieważ podpisano umowę na zakup sprzętu do zimowego utrzymania dróg powiatowych.

20 października 2015 roku w Starostwie Powiatowym we Wschowie podpisano umowę na „Zakup na raty oraz dostawy fabrycznie nowego sprzętu do zimowego utrzymania dróg powiatowych”.
Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka i Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło podpisali umowę z Presem Zarządu firmy Dobrowolski Sp. z o.o. Damianem Dobrowolskim.
W ramach umowy Powiat Wschowski zakupił dwa pługi śnieżne, dwie posypywarko-solarki oraz wytwornicę solanki. Całkowity koszt dostawy wynosi 224.106,00 złotych brutto.