Podsumowanie Sezonu

06 października br. insp. Tomasz Kłosowski szef wschowskiej Policji gościł w swoim gabinecie przedstawicieli wszystkich służb mundurowych dzięki których zaangażowaniu i współpracy sezon letni 2015 na terenie powiatu wschowskiego był bezpieczny.

O godz. 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji we Wschowie odbyło się spotkanie wszystkich służb mundurowych, które zostały powołane do dbania i czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu wschowskiego.
Na wstępnie insp. Tomasz Kłosowski podziękował za zaangażowanie, wspólne patrole oraz integrację na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wschowskiego reprezentantom: Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej we Wschowie i Sławie, Straży Leśnej, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Ratownictwu Wodnemu w Sławie, Powiatowemu Inspektoratowi Weterynaryjnemu we Wschowie z siedzibą w Sławie, Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie, Straży Rybackiej.
W trakcie spotkania każdy z zaproszonych gości zabrał głos i wspólnie omówiono podjęte działania mające na celu wypracowanie wzorcowego modelu integracji służb w wyniku wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń.
Omówiono zabezpieczenie prewencyjne dużych imprez rozrywkowych, które odbyły się w sezonie letnim we Wschowie i Sławie, gdzie nad bezpieczeństwem nie tylko mieszkańców powiatu wschowskiego, ale również odwiedzających nas turystów i imprezowiczów czuwali wschowscy i sławscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskim ze Wschowy i Sławy. Podkreślono istotne znaczenie mundurowych patroli rowerowych oraz policyjnych wodniaków w sezonie letnim.
Przypomniano o wakacyjnych działaniach w Lubiatowie, które były przykładem szybkiej reakcji, mobilizacji oraz współdziałania wszystkich służb. Poddano pod dyskusję kąpieliska w tym także dzikie, oraz sytuacje panujące na plażach przy ośrodkach wypoczynkowych w całym powiecie wschowskim. Poruszono kwestię zagrożeń, które miały wpływ na poziom bezpieczeństwa wypoczywających turystów i lubuszan. Wysunięto wnioski dotyczące konieczność oznakowania kąpielisk, zwiększenia liczby ratowników przy plażach.
Omówiono wspólne służby policjantów i strażników leśnych w kompleksach leśnych należących do Nadleśnictwa Sława oraz Nadleśnictwa Włoszakowice, a także wspólne działania ze strażnikami rybackimi na zbiornikach wodnych powiatu wschowskiego.
Naczelnicy Wydziałów Kryminalnego oraz Prewencji wschowskiej Komendy Policji podsumowali sezon letni pod kątem zdarzeń kryminalnych, zdarzeń drogowych, poszukiwań osób zaginionych.
Podsumowując miniony sezon letni 2015 roku na terenie powiatu wschowskiego został uznany za bezpieczny.