Powstanie wielofunkcyjne mini boisko

W ramach programu „Lubuska Baza Sportowo-Rekreacyjna” nasza gmina pozyskała 100.000,00 zł dofinansowania.

Środki te zostaną przeznaczone na budowę miniboiska wielofunkcyjnego o przybliżonych wymiarach 9x14,5m (+/-), na trwałe przytwierdzonego do podłoża, z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Obiekt będzie spełniał funkcję boiska całorocznego i umożliwi nawet grę 1:1 w dyscyplinach sportowych: piłka nożna i koszykówka.
Obiekt będzie znajdował się pomiędzy Szkołą Podstawową im. F. Niewidziajły a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Sławie na kompleksie sportowym Orlik. Mini boisko urozmaici i tak już bogatą ofertę sportową, gdzie znajdują się również dwa boiska sportowe, stadion miejski, siłownia plenerowa, tor rolkowy, plac zabaw i park linowy. Dodatkowo obiekt będzie służył do treningów młodych adeptów piłkarskich, których w naszej gminie z roku na rok przybywa. Osiągają oni także coraz większe sukcesy sportowe na arenie wojewódzkiej oraz krajowej. Kompleks posłuży również mieszkańcom i turystom odwiedzających nasze miasto, którzy będą mieli możliwość "zagrania meczu" nawet w mniejszych grupach. Dodatkowo nowy plac gry pozwoli w dużym stopniu poprawić proces szkolenia indywidualnego młodych zawodników.
Zdjęcie boiska jest poglądowe.