Drogi Krzyżowe w naszej gminie

Wielki Post to czas przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji w naszej gminie przejdą dwie Drogi Krzyżowe.

Pierwsza z nich, Ekstremalna odbędzie się w najbliższy piątek tj. 22.03.2024. Całonocny ponad 40-kilometrowy marsz w milczeniu i samotności, przerywany jedynie rozważaniami Misterium Męki Pańskiej został wytyczony m.in. dookoła Jeziora Sławskiego. Szlak w większości prowadzi przez tereny leśne, drogi polne i publiczne o małym nasileniu ruchu. Poszczególne stacje zlokalizowano m.in. tuż obok przydrożnych kapliczek, krzyży, a także w miejscu dawnego niemieckiego obozu śmierci.
Natomiast w Niedzielę Palmową tj. 24.03.2024 wierni udadzą się w miejską Drogę Krzyżową, by rozważać 14 stacji Męki Pańskiej. W związku z tym apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu w godzinach od 20:00 do 21:30. Poniżej prezentujemy mapki z trasami tegorocznych Dróg Krzyżowych.