Słonecznikową i Chabrową czeka przebudowa

W Lubogoszczy kolejne drogi zostaną utwardzone. W ramach planowanej inwestycji powstanie jezdnia z kostki brukowej na ul. Słonecznikowej oraz odcinek na ul. Chabrowej.

Powstaną również zjazdy na posesje, trawniki, kanalizacja deszczowa oraz przewidziano przebudowę sieci elektroenergetycznej.
W dniu 28.02.2024 r. zostały otwarte oferty w postępowaniu „Przebudowa ul. Słonecznikowej w miejscowości Lubogoszcz”. Wzięły w nim udział dwie firmy ZPHU KRUBET Jan Kruk z Nowej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Procedura przetargowa nadal trwa, niebawem poznamy wykonawcę.
Przypomnijmy, iż na ten cel gmina Sława pozyskała dofinansowanie 2.000.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma. Pozostała część kwoty zostanie pokryta ze środków własnych gminy.
Termin wykonania zadania szacowany jest na okres 14 miesięcy.