W Sławie powstaną mieszkania na wynajem

Na początku tygodnia odbyło się spotkanie burmistrza, wiceburmistrza Sławy oraz kierownika referatu techniczno-inwestycyjnego i architektury z Prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Zielona Dolina Stanisławem Kierasem i projektantem z ramienia SIM Maciejem Barbarą.

W trakcie spotkania została zawarta „Umowa o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym”. Dokument ten jest niezbędny do rozpoczęcia prac koncepcyjno-architektonicznych na terenie naszej gminy. Jego podpisanie ma na celu zapewnienie skutecznych mechanizmów monitoringu i kontroli nad realizacją zadań powierzonych spółce. Zadaniem spółki jest budowa wielolokalowego budynku w Sławie. Oprócz podpisania umowy omówiony został plan działania na najbliższe miesiące. Nowa inwestycja dotyczy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. Zostaną one wyposażone w odnawialne źródła energii, balkony, miejsca parkingowe, pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowym atutem będzie spokojna okolica, teren zagospodarowany zielenią oraz dostępność placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W dalszej kolejności to gminy stworzą listy najemców mieszkań zgodnie z regulaminem, który wcześniej zatwierdzi Rada Miejska w Sławie.