Odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Wschowskiego

Przed rozpoczęciem posiedzenia, Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Pani Jolanta Denesiuk, poprosiła o uczczenie minutą ciszy pamięć zmarłego 18 lutego Aleksandra Polańskiego.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym.
Przed rozpoczęciem obrad Starosta złożył na ręce Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Andrzeja Nowickiego, dyplom sporządzony przez dr Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: „W uznaniu za pełną zaangażowania pracę na rzecz osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców oraz za wieloletnią działalność na rzecz promocji zatrudnienia i wspieranie lokalnego rynku pracy.”
Następnie przystąpiono do obrad.
Podjęto następujące uchwały:
– w sprawie określenia zadań i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2024 roku,
– w sprawie przyjęcia Programu Wspierania Rodziny i Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Wschowskim na lata 2024-2026,
– w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji,
– w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Wschowskiego na rok 2024.