Jak "szybko" stracić prawo jazdy?

Dla przedziału przekroczenia prędkości od 51 do 60 km/h kwota mandatu karnego wynosi 1500 zł. Obok konsekwencji finansowych kierowca musi liczyć się z otrzymaniem punktów karnych – w tym wypadku 13 pkt. Kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o przynajmniej 51 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy i jest to kara niezależna od pozostałych obciążeń. Dokument odbierany jest na okres 3 miesięczny. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy za prędkość.

Z takimi konsekwencjami musi liczyć się 52-letni kierujący mieszkaniec gminy Sława, który w sobotę (10.02) został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w jednej z miejscowości na terenie powiatu wschowskiego. Mężczyzna nie stosował się do dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym i jadąc z prędkością 96km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie 40km/h stracił swoje prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych. W tym samym dniu 24 letni kierujący w obszarze zabudowanym na ograniczeniu 50km/h poruszał się z prędkością 178km/h i również stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W tym przypadku mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych.