Przekroczenia prędkości. Mandaty i zabrane prawo jazdy

Działania „Prędkość” pojawiają się dość często na drogach powiatu wschowskiego i jak każdym policyjnym działaniom przyświeca jeden podstawowy cel – bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Działania, które miały miejsce w środę, 31 stycznia ukierunkowane były przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy z różnych przyczyn łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizowali znaki ograniczające dozwoloną prędkość, w szczególności monitoringiem objęte zostały obszary zabudowane.
Podjęte przez mundurowych działania pozwoliły na skontrolowanie 38 kierowców, w tym 30 ujawnionych wykroczeń. Dla części kierowców kontrole zakończyły się otrzymanym mandatem karnym.
Rekordzistą okazał się 20 - letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który osiągnął prędkość 107 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym.