Kobieta przekazała oszustom ponad 180 tysięcy złotych w gotówce i złocie

W pułapkę oszusta działającego metodą „na policjanta” wpadła w miniony piątek (8 grudnia) mieszkanka powiatu wschowskiego.

Odebrała ona telefon od „funkcjonariuszki” informującej o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyła jej córka i jej przyjaciel. Aby uniknęli zatrzymania potrzebne będzie 400 tysięcy złotych na wpłacenie kaucji. Oszustom udało się skutecznie zmanipulować kobietę, która spakowała do pudełka 150 tysięcy złotych w gotówce i biżuterię wartą ponad 32 tysiące złotych. Chwilę po skończonej rozmowie zadzwonił dzwonek do drzwi. Mężczyzna podając się za policjanta odebrał przygotowaną przesyłkę. Dzwoniąca funkcjonariuszka prosiła, aby kobieta nikomu o tym nie mówiła. Mieszkanka powiatu wschowskiego postanowiła jednak po ponad godzinie zadzwonić do swojej córki. Ta poinformowała ją, że cały dzień spędziła do domu i nie spowodowała żadnego wypadku.