Tor rolkowy gotowy

Tydzień temu inwestycja pn. "Budowa toru rolkowego z elementami małej architektury i zielenią, miasteczkiem ruchu drogowego, wiaty z siedziskami i stojakami" przeszła dziś odbiór końcowy.

W rezultacie w Sławie powstał pierwszy w regionie tor rolkowy na świeżym powietrzu.
Obiekt sportowy ma służyć mieszkańcom i dać możliwość rozwijania aktywności fizycznej wśród sławskiej społeczności. Jest on alternatywą dla tradycyjnych sportów, co da możliwość spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób. Bliskość szkół sprawia, iż tor rolkowy będzie służył także podczas lekcji wychowania fizycznego sławskich placówek oświatowych.
Gmina Sława na ten cel otrzymała z budżetu państwa 1.000.000 zł dotacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe 1.701.080,00 pochodzi z budżetu Gminy Sława. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2.701.080,00 zł.