Kradzież rozbójnicza w centrum Sławy

Do aresztu trafił 37 - letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który 12 kwietnia został zatrzymany przez wschowskich policjantów zaraz po dokonaniu w centrum Sławy kradzieży rozbójniczej.
Mężczyzna pobił 59 – letniego mieszkańca Sławy na oczach przechodniów i pod okiem kamer monitoringu zabierając mu kosę spalinową. Biorąc pod uwagę chuligański charakter działania 37 - letniego mężczyzny Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek izolacyjny w postaci trzy miesięcznego aresztu.
Do zdarzenia doszło w samo południe (12 kwietnia) w centrum Sławy. Kamery monitoringu miejskiego uwieczniły chuligańskie zachowanie 37- letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego, który postanowił wejść siłą w posiadanie piły spalinowej 59 - letniego mieszkańca Sławy. 37- latek poturbował pokrzywdzonego zadając mu kilka ciosów, po czym wsiadł do swojego auta i odjechał.
Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci szybko ustalili dane personalne 37 - latka i w niespełna godzinę zatrzymali go na terenie jednej z nowosolskich miejscowości. Policjanci odzyskali kosę spalinową wartości 1200 złotych oraz zabezpieczyli w miejscu zamieszkania narkotyki.
Wczoraj (14 kwietnia) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku wschowskiej prokuratury i zadecydował o tym, że najbliższe trzy miesiące spędzi 37 - latek w areszcie.